A-527736 · droni.al
Rama kërcënon prindërit e të rinjve protestues: Do paguani nëse nuk mbani fëmijët. Do ju ndjekë fatura financiare - Droni.al
Koha
| Ne e pamë | 19 tetor 2026, 13:09 |
| Portali deklaron | 19 tetor 2026, 09:46 |
Pjesë e një lajmi
Rama kërcënon prindërit e të rinjve protestues: Do paguani nëse nuk mbani fëmijët. Do ju ndjekë fatura financiare - Droni.al
1 media · 1 artikuj
Çdo version i ruajtur me hash-in e vet
Historiku
-
v6 24 tetor 2026, 08:45 minor 140 fjalë+1 / −1 fjalë · 140 → 140…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.527164.555 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 01b775ef81cba50fd5e9c910a3f76fb6a5f5b344f6b04b1ff7d2d0c0ed2ea6ea · 135447 bajt
- tekst sha256
- 33a14894bf22ad5833bfc6c9480f3662a49a89a14738553cb4356744d63f50a0
- ora jonë
- 2026-10-24 08:45:54 UTC
- zinxhiri
- #6 · 13d412cce0700ed4591fad4434771a46a1e95d79f2895ac26042e86842eee2a5
- vula e jashtme
- stamles #367641 2026-10-24 08:47:37 UTC
-
v5 23 tetor 2026, 17:54 minor 140 fjalë+1 / −1 fjalë · 140 → 140…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.499164.527 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- a363ce53b9fbd15cefa3016279fc94349d4fd33bd1d6dabc840ba941005cee25 · 135504 bajt
- tekst sha256
- 967d2f0312f648f55768b40085d954c6de613e9a475324307fb72435da1a0a7f
- ora jonë
- 2026-10-23 17:54:11 UTC
- zinxhiri
- #5 · 1594a236ff9ca99051c0a6e6da174c527dea66ddd9bd5ccf04cec22079123318
- vula e jashtme
- stamles #361756 2026-10-23 17:59:13 UTC
-
v4 22 tetor 2026, 06:36 minor 140 fjalë+1 / −1 fjalë · 140 → 140…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.473164.499 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 8e41f84b87dd0641042c8ba0a6cda46cdc0395ac6525763c9d8caf2cffd38ed3 · 133518 bajt
- tekst sha256
- 491d4625c2df92b23172c7eef93f45af37013cdbf0f9f736f0e72c4f1cece002
- ora jonë
- 2026-10-22 06:36:40 UTC
- zinxhiri
- #4 · 78ecaa8ed5c02d19f9f05b5537c2778f30be82d55650ba79e9c2df1a83f59005
- vula e jashtme
- stamles #348668 2026-10-22 06:40:54 UTC
-
v3 20 tetor 2026, 22:00 minor 140 fjalë+1 / −1 fjalë · 140 → 140…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.457164.473 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 67e50ccfa88d2abdb3068f929c475b5546125fd64bf1e81890d27d906b7a8a08 · 135254 bajt
- tekst sha256
- 95f7d21428c45ab113d198be3715047208d0bd52be4805e54dbf03a157d21132
- ora jonë
- 2026-10-20 22:00:53 UTC
- zinxhiri
- #3 · e7498b623f1feaf790f898d404ea9dc88fb2fa0dea8d7460ebcaa39897e2b8c8
- vula e jashtme
- stamles #338394 2026-10-20 22:04:07 UTC
-
v2 19 tetor 2026, 23:14 minor 140 fjalë+1 / −1 fjalë · 140 → 140…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.423164.457 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- cea37dbb57c9e15a7c9d6afe31908a701329840486fb082fd530f4d3f9ce748f · 133479 bajt
- tekst sha256
- 60024ccf81014691d515af3f3d09064006aa05437857d16745f8bd542ec97ed7
- ora jonë
- 2026-10-19 23:14:50 UTC
- zinxhiri
- #2 · 308489a73d8ab68c0fbd3f2a273e23464b286ade44195c37cb06630f202bce8a
- vula e jashtme
- stamles #331801 2026-10-19 23:21:16 UTC
-
v1 19 tetor 2026, 13:09 initial 140 fjalë
- HTML sha256
- fae9a365738be5f9f3a488e55856b91d9db77843224e9a4895618c5c2180ce9e · 134552 bajt
- tekst sha256
- ed35e3d0247cde20cdfecfc905db0af73db203759fde2ae41517e9331a14ee5c
- ora jonë
- 2026-10-19 13:09:38 UTC
- zinxhiri
- #1 · 714fd52fef29293b608000b96da45ad7144e7280f5ef6643467ae6b50bf8b783
- vula e jashtme
- stamles #329891 2026-10-19 17:16:36 UTC
Ngjarjet
| Kur | Çfarë | Detaji |
|---|---|---|
| 24 tetor 2026, 08:45 | edited_minor | {"added": ["164.555"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.527", "para": "e... |
| 23 tetor 2026, 17:54 | edited_minor | {"added": ["164.527"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.499", "para": "e... |
| 22 tetor 2026, 06:36 | edited_minor | {"added": ["164.499"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.473", "para": "e... |
| 20 tetor 2026, 22:00 | edited_minor | {"added": ["164.473"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.457", "para": "e... |
| 19 tetor 2026, 23:14 | edited_minor | {"added": ["164.457"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.423", "para": "e... |
| 19 tetor 2026, 13:09 | discovered | {} |
Dëshmitë
HTML-ja ruhet për çdo kapje dhe provon bajtët — ajo, hash-i i saj te zinxhiri dhe vula e kohës janë prova. «Shfleto» e hap ashtu siç u kap, me vijën kohore të versioneve. Certifikata PDF dhe pamja rindërtohen prej saj kur e kërkon dikush: shtyp «Gjenero certifikatën» dhe merri pas pak sekondash. Ruhen deri në kufi; mbi të hiqen ato pa shkarkim prej më gjatë dhe rigjenerohen njësoj kur dikush i hap.
| Versioni | Arkivi | HTML | Pamja | Certifikata PDF |
|---|---|---|---|---|
| v6 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v5 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v4 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v3 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v2 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v1 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
Pamja dhe dëshmia prodhohen vetvetiu për kapjet e 0 ditëve të
fundit. Për artikujt më të vjetër ato kërkohen — HTML-ja dhe zinxhiri
i hash-eve janë aty gjithmonë, pra prova e ekzistencës nuk varet
prej tyre. Pamja shton se si dukej faqja, dhe për një artikull të vjetër ajo
do të ishte gjithsesi një rindërtim nga kopja jonë.
Një pamje e shënuar «nga kopja jonë» është renderuar nga
HTML-ja që ruajtëm, jo nga rrjeti në çastin e kapjes. Riprodhon kopjen tonë,
jo pamjen e atëhershme — dhe kjo thuhet sepse ngatërrimi i të dyjave do të
ishte pretendim i rremë.