A-527737 · droni.al
Policia bastis dhe rrëmben mallin e dyqanit se dyshon se është kontrabandë. Kishte llastiqe si ato të protestuesve - Droni.al
Koha
| Ne e pamë | 19 tetor 2026, 13:09 |
| Portali deklaron | 19 tetor 2026, 09:54 |
Pjesë e një lajmi
Policia bastis dhe rrëmben mallin e dyqanit se dyshon se është kontrabandë. Kishte llastiqe si ato të protestuesve - Droni.al
1 media · 1 artikuj
Çdo version i ruajtur me hash-in e vet
Historiku
-
v6 24 tetor 2026, 08:45 minor 141 fjalë+1 / −1 fjalë · 141 → 141…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.527164.555 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 477b729a6f4bd49cf67f234e6ca9d3363e9a3dfa1f759c314b82e9f218226311 · 133936 bajt
- tekst sha256
- 04b0dd00abe8d5bf8f3d466b58dff89a53bd231de20519468714330ff205cc54
- ora jonë
- 2026-10-24 08:45:55 UTC
- zinxhiri
- #6 · e277cd91375eb9f501a0dbbb78f31448fc05b298ba488b86b1d17185ad478680
- vula e jashtme
- stamles #367640 2026-10-24 08:47:37 UTC
-
v5 23 tetor 2026, 17:54 minor 141 fjalë+1 / −1 fjalë · 141 → 141…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.499164.527 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 770437705c4e92458ec2493a18386205d810ed3b7a3e5f81ea52efb91f242e89 · 133993 bajt
- tekst sha256
- e010df55ce264c2ceff01fce3f1dc61794429e3c8f816b3199fc3483de7835f9
- ora jonë
- 2026-10-23 17:54:14 UTC
- zinxhiri
- #5 · 9ac84b0dc13a24f307a0cb79244838d6e15b07369afe74b1332491fa2a3825c4
- vula e jashtme
- stamles #361755 2026-10-23 17:59:13 UTC
-
v4 22 tetor 2026, 06:36 minor 141 fjalë+1 / −1 fjalë · 141 → 141…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.473164.499 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- da8acf9e6cc2202e9b371e6535d74e85b8eda4fcab3eaed5bd9eb8ba90566e20 · 132007 bajt
- tekst sha256
- 7b14137ff0d8f4368f054dce7727fe27fe207dcf3ed9fe1d779264e40d8df63c
- ora jonë
- 2026-10-22 06:36:44 UTC
- zinxhiri
- #4 · 28fa60eb099852b57dd39ed8c669bb7fbbdfbe11ead9bae537e86e9620b56da4
- vula e jashtme
- stamles #348667 2026-10-22 06:40:54 UTC
-
v3 20 tetor 2026, 22:00 minor 141 fjalë+1 / −1 fjalë · 141 → 141…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.457164.473 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 0afe94d1e161d286d7d7e4fa1437c3a9693db13659f729b4fc49cbd6ed084446 · 133743 bajt
- tekst sha256
- 55603c8ba42d39cc9e7ca201a57d219185893703b0777cc8fa7c71da81e256e5
- ora jonë
- 2026-10-20 22:00:54 UTC
- zinxhiri
- #3 · 5f4d8ab3c6b5409373fea956e0bb800dd104ff09ef7181fb39c9760b466727ba
- vula e jashtme
- stamles #338392 2026-10-20 22:04:07 UTC
-
v2 19 tetor 2026, 23:14 minor 141 fjalë+1 / −1 fjalë · 141 → 141…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.423164.457 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 175ad9450af667e16f0ebe4fa672797d680a0eee96d43d027d9fc0bece356e59 · 131968 bajt
- tekst sha256
- 814b3e2489c2b0ba8aa1364b822736a2e358aa4dc7dec0dfbf471f534d4ca0e9
- ora jonë
- 2026-10-19 23:14:48 UTC
- zinxhiri
- #2 · 333c2e5a7d1b3171f108d6fc3cd19b972fe726dee1fd502d9a54230a8ea7e3f4
- vula e jashtme
- stamles #331802 2026-10-19 23:21:16 UTC
-
v1 19 tetor 2026, 13:09 initial 141 fjalë
- HTML sha256
- 4e33917123baa12944cdf90fc4d7aac6276538120187ed78d2ee229ee88a6b34 · 133041 bajt
- tekst sha256
- 48ac5b4589890e6556a5e4fbc160e81deb65105d1783ef7397b83665f3642c66
- ora jonë
- 2026-10-19 13:09:38 UTC
- zinxhiri
- #1 · b9aa951d11e078bcdac997f9d20e0f9dd8032d15f6aff1dd35dd4f1cafd2f7a4
- vula e jashtme
- stamles #329890 2026-10-19 17:16:33 UTC
Ngjarjet
| Kur | Çfarë | Detaji |
|---|---|---|
| 24 tetor 2026, 08:45 | edited_minor | {"added": ["164.555"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.527", "para": "e... |
| 23 tetor 2026, 17:54 | edited_minor | {"added": ["164.527"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.499", "para": "e... |
| 22 tetor 2026, 06:36 | edited_minor | {"added": ["164.499"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.473", "para": "e... |
| 20 tetor 2026, 22:00 | edited_minor | {"added": ["164.473"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.457", "para": "e... |
| 19 tetor 2026, 23:14 | edited_minor | {"added": ["164.457"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.423", "para": "e... |
| 19 tetor 2026, 13:09 | discovered | {} |
Dëshmitë
HTML-ja ruhet për çdo kapje dhe provon bajtët — ajo, hash-i i saj te zinxhiri dhe vula e kohës janë prova. «Shfleto» e hap ashtu siç u kap, me vijën kohore të versioneve. Certifikata PDF dhe pamja rindërtohen prej saj kur e kërkon dikush: shtyp «Gjenero certifikatën» dhe merri pas pak sekondash. Ruhen deri në kufi; mbi të hiqen ato pa shkarkim prej më gjatë dhe rigjenerohen njësoj kur dikush i hap.
| Versioni | Arkivi | HTML | Pamja | Certifikata PDF |
|---|---|---|---|---|
| v6 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v5 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v4 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v3 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v2 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v1 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
Pamja dhe dëshmia prodhohen vetvetiu për kapjet e 0 ditëve të
fundit. Për artikujt më të vjetër ato kërkohen — HTML-ja dhe zinxhiri
i hash-eve janë aty gjithmonë, pra prova e ekzistencës nuk varet
prej tyre. Pamja shton se si dukej faqja, dhe për një artikull të vjetër ajo
do të ishte gjithsesi një rindërtim nga kopja jonë.
Një pamje e shënuar «nga kopja jonë» është renderuar nga
HTML-ja që ruajtëm, jo nga rrjeti në çastin e kapjes. Riprodhon kopjen tonë,
jo pamjen e atëhershme — dhe kjo thuhet sepse ngatërrimi i të dyjave do të
ishte pretendim i rremë.