A-527746 · droni.al
Berisha në SPAK, lexon përgjimet tronditëse për bandën e Elbasanit dhe ‘Toyota Yaris’ - Droni.al
Koha
| Ne e pamë | 19 tetor 2026, 13:09 |
| Portali deklaron | 19 tetor 2026, 09:29 |
Pjesë e një lajmi
Berisha në SPAK, lexon përgjimet tronditëse për bandën e Elbasanit dhe ‘Toyota Yaris’ - Droni.al
1 media · 1 artikuj
Çdo version i ruajtur me hash-in e vet
Historiku
-
v4 22 tetor 2026, 06:44 minor 130 fjalë+1 / −1 fjalë · 130 → 130…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.473164.499 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 931728ddae09aaa256ed16cef1bc8905484d0a5fe454e468105df06eaad01947 · 140865 bajt
- tekst sha256
- 68338805658ea7533ece22564c1c8a873cedd18de9765222512657009d8886a9
- ora jonë
- 2026-10-22 06:44:27 UTC
- zinxhiri
- #4 · a800c4b90ffcf1577df62e943bea8637a5135b87e88d76bcc4ac20289cec554a
- vula e jashtme
- stamles #348678 2026-10-22 06:47:04 UTC
-
v3 20 tetor 2026, 22:03 minor 130 fjalë+1 / −1 fjalë · 130 → 130…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.457164.473 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 571cc2539e96fcb4cca7895210123046f1f62964b64f68a24ba43c00700d1848 · 142601 bajt
- tekst sha256
- bc536fa1032d0f6fa417a7cc626c748c5ba64949af33c29c0b6b123ab97dccd7
- ora jonë
- 2026-10-20 22:03:51 UTC
- zinxhiri
- #3 · f9edb72b32f1a31116193fc7f8e5cdd953d9892b0d3db99477d7e1107b6827c2
- vula e jashtme
- stamles #338410 2026-10-20 22:09:10 UTC
-
v2 19 tetor 2026, 23:15 minor 130 fjalë+1 / −1 fjalë · 130 → 130…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.423164.457 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 6aabac024f83474163cf15d862465aa14404308f71dee911a04b27645cbafde6 · 140826 bajt
- tekst sha256
- 32cfc0db6881d1add522d4ca4bfe91b43b4cb35b72660894232130291cbaf023
- ora jonë
- 2026-10-19 23:15:55 UTC
- zinxhiri
- #2 · 818458ff4bb6413a8b4c41b0b548bdb2516b6e26275b68999a5fb5210fb929e0
- vula e jashtme
- stamles #331799 2026-10-19 23:21:16 UTC
-
v1 19 tetor 2026, 13:09 initial 130 fjalë
- HTML sha256
- 4802b5ccdd08298efa22db630de88f60ca4478ffc33f77a6fc1370817c3d49c2 · 141899 bajt
- tekst sha256
- c32665da673f7f7932ed1a2424bb92ae26a2bab6ba8c5b1b51cbd744e4e77c85
- ora jonë
- 2026-10-19 13:09:39 UTC
- zinxhiri
- #1 · 6a97d2529f268d1d5ff4fdb924018ecf83ee3fa6fa3f76bec1906c06e0f13fd3
- vula e jashtme
- stamles #329855 2026-10-19 17:11:51 UTC
Ngjarjet
| Kur | Çfarë | Detaji |
|---|---|---|
| 22 tetor 2026, 06:44 | edited_minor | {"added": ["164.499"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.473", "para": "e... |
| 20 tetor 2026, 22:03 | edited_minor | {"added": ["164.473"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.457", "para": "e... |
| 19 tetor 2026, 23:15 | edited_minor | {"added": ["164.457"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.423", "para": "e... |
| 19 tetor 2026, 13:09 | discovered | {} |
Dëshmitë
HTML-ja ruhet për çdo kapje dhe provon bajtët — ajo, hash-i i saj te zinxhiri dhe vula e kohës janë prova. «Shfleto» e hap ashtu siç u kap, me vijën kohore të versioneve. Certifikata PDF dhe pamja rindërtohen prej saj kur e kërkon dikush: shtyp «Gjenero certifikatën» dhe merri pas pak sekondash. Ruhen deri në kufi; mbi të hiqen ato pa shkarkim prej më gjatë dhe rigjenerohen njësoj kur dikush i hap.
| Versioni | Arkivi | HTML | Pamja | Certifikata PDF |
|---|---|---|---|---|
| v4 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v3 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v2 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v1 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
Pamja dhe dëshmia prodhohen vetvetiu për kapjet e 0 ditëve të
fundit. Për artikujt më të vjetër ato kërkohen — HTML-ja dhe zinxhiri
i hash-eve janë aty gjithmonë, pra prova e ekzistencës nuk varet
prej tyre. Pamja shton se si dukej faqja, dhe për një artikull të vjetër ajo
do të ishte gjithsesi një rindërtim nga kopja jonë.
Një pamje e shënuar «nga kopja jonë» është renderuar nga
HTML-ja që ruajtëm, jo nga rrjeti në çastin e kapjes. Riprodhon kopjen tonë,
jo pamjen e atëhershme — dhe kjo thuhet sepse ngatërrimi i të dyjave do të
ishte pretendim i rremë.