A-521178 · shqiptarja.com
Me letra mbi qepenët e mbyllur, bizneset u përgjigjen sulmeve të protestuesve: Jemi me ju, mos na dëmtoni - Shqiptarja.com
Koha
| Ne e pamë | 15 tetor 2026, 12:52 |
| Portali deklaron | 15 tetor 2026, 12:43 |
Pjesë e një lajmi
Top Channel/ Bizneset në Tiranë ulin qepenat, lutje protestuesve: Jemi me ju, mos na dëmtoni
5 media · 7 artikuj
Çdo version i ruajtur me hash-in e vet
Historiku
-
v9 16 tetor 2026, 15:39 material 149 fjalë+27 / −9 fjalë · 131 → 149…15 Tetor, 13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po
17.1%17.3% Jo 79.2% Disi 3.5% Vota total: 2483 Votat totale janë unike Dhunë……13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 17.1% Jo79.4%79.2% Disi 3.5% Vota total: 2483 Votat totale janë unike Dhunë e kaos……e dhunshme në vend? Po 17.1% Jo 79.4% Disi 3.5% Vota total:19202483 Votat totale janë unike Dhunë e kaos para Kryeministrisë, protestuesit e maskuar……17.1% Jo 79.4% Disi 3.5% Vota total: 1920 Votat totale janë unikeKush janë urdhëruesitDhunë e kaos para Kryeministrisë, protestuesit e maskuar sulm me pllaka trotuari e……3.5% Vota total: 1920 Votat totale janë unike Kush janë urdhëruesit edhunës në Shqipëri?kaos para Kryeministrisë, protestuesit e maskuar sulm me pllaka trotuari e sende të forta policëve! Efektivët u përgjigjen me ujë e gaz lotsjellës- HTML sha256
- 6cfb1a913fa358d55f4b8f04bfa06e433a0e152d78c201f1bb32d42d410aa875 · 177660 bajt
- tekst sha256
- 9571554a04d20fb28d8bb1e69a1b671ffdc2a498fb30bf1347864281c46a9d69
- ora jonë
- 2026-10-16 15:39:03 UTC
- zinxhiri
- #9 · 8473f5d3ac52cee1340abafba7c7025f2719710c2198efcbc33c749ae9a0bad6
- vula e jashtme
- stamles #304307 2026-10-16 15:44:39 UTC
-
v8 16 tetor 2026, 08:57 material 131 fjalë+9 / −24 fjalë · 146 → 131…15 Tetor, 13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po
18.1%17.1% Jo 79.4% Disi 3.5% Vota total: 1920 Votat totale janë unike Kush……13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 18.1% Jo78.3%79.4% Disi 3.5% Vota total: 1920 Votat totale janë unike Kush janë urdhëruesit……i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 18.1% Jo 78.3% Disi3.6%3.5% Vota total: 1920 Votat totale janë unike Kush janë urdhëruesit e dhunës……e dhunshme në vend? Po 18.1% Jo 78.3% Disi 3.6% Vota total:15621920 Votat totale janë unike Kush janë urdhëruesit e dhunës në Shqipëri?……18.1% Jo 78.3% Disi 3.6% Vota total: 1562 Votat totale janë unike‘Mercenarë serbë po arrestojnë protestuesit’, PoliciaKush janë urdhëruesit e dhunës në Shqipëri?…- HTML sha256
- 6552d9e7734e3429d02b5c9844ce750ce1ef0bb3491c835df6885709ece814b5 · 178842 bajt
- tekst sha256
- 62976e00345ed9fc9145860796b6ba8017ec7bdda29e97bf61be437db411e8ca
- ora jonë
- 2026-10-16 08:57:49 UTC
- zinxhiri
- #8 · 774a428fed18d5b7145cfc0936c5b965a7083d27045cb4e62f03a0b1b8429eaf
- vula e jashtme
- stamles #302579 2026-10-16 09:04:37 UTC
-
v7 16 tetor 2026, 04:14 minor 146 fjalë+4 / −4 fjalë · 146 → 146…15 Tetor, 13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po
18.4%18.1% Jo 78.3% Disi 3.6% Vota total: 1562 Votat totale janë unike ‘Mercenarë……13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 18.4% Jo78.2%78.3% Disi 3.6% Vota total: 1562 Votat totale janë unike ‘Mercenarë serbë po……i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 18.4% Jo 78.2% Disi3.4%3.6% Vota total: 1562 Votat totale janë unike ‘Mercenarë serbë po arrestojnë protestuesit’,……e dhunshme në vend? Po 18.4% Jo 78.2% Disi 3.4% Vota total:14801562 Votat totale janë unike ‘Mercenarë serbë po arrestojnë protestuesit’, Policia e Shtetit…- HTML sha256
- 3d2b228dac443586724d665a4816bc1bcc4a70e327343ad3a01f47bd4fbaa162 · 178271 bajt
- tekst sha256
- bbd9a5d6e13a7087a62485082b5fce73eee147131080da1d5726ff626f31f41b
- ora jonë
- 2026-10-16 04:14:24 UTC
- zinxhiri
- #7 · 003d9b03b0df1d16f3eef37b0b04fe6f5486bfc8f5a8091fd56a5f942fed4176
- vula e jashtme
- stamles #301325 2026-10-16 04:19:49 UTC
-
v6 16 tetor 2026, 00:25 material 146 fjalë+24 / −29 fjalë · 151 → 146…15 Tetor, 13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po
18.8%18.4% Jo 78.2% Disi 3.4% Vota total: 1480 Votat totale janë unike ‘Mercenarë……13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 18.8% Jo77.7%78.2% Disi 3.4% Vota total: 1480 Votat totale janë unike ‘Mercenarë serbë po……i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 18.8% Jo 77.7% Disi3.6%3.4% Vota total: 1480 Votat totale janë unike ‘Mercenarë serbë po arrestojnë protestuesit’,……e dhunshme në vend? Po 18.8% Jo 77.7% Disi 3.6% Vota total:13491480 Votat totale janë unike ‘Mercenarë serbë po arrestojnë protestuesit’, Policia e Shtetit……18.8% Jo 77.7% Disi 3.6% Vota total: 1349 Votat totale janë unike‘Kemi shumë frikë’- Protestuesit‘Mercenarë serbë po arrestojnë protestuesit’, Policia e Shtetit përgënjeshtron pretendimet në rrjetet sociale: Synojnë të nxisin konflikt duke…- HTML sha256
- bb566298e4b5b635387e2440c3f6dab3aac12d612a054a6774cc97b9320643af · 178898 bajt
- tekst sha256
- 4a9990ee73c8d81e0f0a741c82125fe889de3fa0b9556f91dfdadc24b64dfd27
- ora jonë
- 2026-10-16 00:25:24 UTC
- zinxhiri
- #6 · e82908a36e99519b759ea202273e1016f6d4f1b9a16880d60dffd1c1abebdf9a
- vula e jashtme
- stamles #300761 2026-10-16 00:30:37 UTC
-
v5 15 tetor 2026, 21:30 material 151 fjalë+28 / −16 fjalë · 139 → 151…15 Tetor, 13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po
19.8%18.8% Jo 77.7% Disi 3.6% Vota total: 1349 Votat totale janë unike ‘Kemi……13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 19.8% Jo76.5%77.7% Disi 3.6% Vota total: 1349 Votat totale janë unike ‘Kemi shumë frikë’-……i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 19.8% Jo 76.5% Disi3.7%3.6% Vota total: 1349 Votat totale janë unike ‘Kemi shumë frikë’- Protestuesit e……e dhunshme në vend? Po 19.8% Jo 76.5% Disi 3.7% Vota total:11161349 Votat totale janë unike ‘Kemi shumë frikë’- Protestuesit e maskuar sulmojnë konviktet……19.8% Jo 76.5% Disi 3.7% Vota total: 1116 Votat totale janë unikeShkodër/ Shpërthim‘Kemi shumë frikë’- Protestuesit e maskuar sulmojnë konviktet në Tiranë me gurë e leva hekuri, thyejnë dyer e dritare dhe futen brenda…- HTML sha256
- 9ac2fa31ffd830b3b2e69578ad711cfcf93fd49d70c7d8877d25bfbe73df5d85 · 178015 bajt
- tekst sha256
- 415d695e504264daad27753e1ef44b403ea32cf512b25cc78358086528b3ce0c
- ora jonë
- 2026-10-15 21:30:14 UTC
- zinxhiri
- #5 · e376b2eb5e75a5165c52438cf981fca0a4293059a7944e7972c9ad1f6d9e6dc7
- vula e jashtme
- stamles #300127 2026-10-15 21:32:09 UTC
-
v4 15 tetor 2026, 19:21 minor 139 fjalë+17 / −16 fjalë · 138 → 139…15 Tetor, 13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po
20.6%19.8% Jo 76.5% Disi 3.7% Vota total: 1116 Votat totale janë unike Shkodër/……13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 20.6% Jo75.9%76.5% Disi 3.7% Vota total: 1116 Votat totale janë unike Shkodër/ Shpërthim me……i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 20.6% Jo 75.9% Disi3.6%3.7% Vota total: 1116 Votat totale janë unike Shkodër/ Shpërthim me tritol në……e dhunshme në vend? Po 20.6% Jo 75.9% Disi 3.6% Vota total:7591116 Votat totale janë unike Shkodër/ Shpërthim me tritol në banesën e policit……20.6% Jo 75.9% Disi 3.6% Vota total: 759 Votat totale janë unikeKioskaShkodër/ Shpërthim me tritol në banesën e policit të kriminalistikës, dëme të shumta materiale (EMRI)…- HTML sha256
- ce586b41333a8c0e42ba6f2981e32abfeba696cf2d138af5d25a1f9df88cbe8c · 177384 bajt
- tekst sha256
- 122823915b8360ace4cc02ecd94e156ce6c6cbf27d720f5fa3c3dd2b5819d985
- ora jonë
- 2026-10-15 19:21:52 UTC
- zinxhiri
- #4 · 877930c5c2c4900924e0ad31c5dde3cfdd773ab3b94f2115982e1f50d1e611ad
- vula e jashtme
- stamles #299298 2026-10-15 19:26:00 UTC
-
v3 15 tetor 2026, 16:21 minor 138 fjalë+17 / −20 fjalë · 141 → 138…15 Tetor, 13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po
23.4%20.6% Jo 75.9% Disi 3.6% Vota total: 759 Votat totale janë unike Kioska……13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 23.4% Jo72.8%75.9% Disi 3.6% Vota total: 759 Votat totale janë unike Kioska në Tiranë……i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 23.4% Jo 72.8% Disi3.8%3.6% Vota total: 759 Votat totale janë unike Kioska në Tiranë bëhet shkrumb……e dhunshme në vend? Po 23.4% Jo 72.8% Disi 3.8% Vota total:312759 Votat totale janë unike Kioska në Tiranë bëhet shkrumb e hi, protestuesit……23.4% Jo 72.8% Disi 3.8% Vota total: 312 Votat totale janë unikePS reagon pas protestave të dhunshme: Kush ka dorëKioska në Tiranë bëhet shkrumb e hi, protestuesit i vënë zjarrin! Tymi mbulon…- HTML sha256
- 4f2d030a75072bd240ac55df18f1572173ffa5157ccd5bda699ff3373a3a5369 · 178020 bajt
- tekst sha256
- 6c1a623fc1878315a915ab3cf1bcc571a4d6e9ed8855f3b62121ecbc4e82960e
- ora jonë
- 2026-10-15 16:21:11 UTC
- zinxhiri
- #3 · 30a5e32c4ec9d565dfb36af59ae41c229397204ac69e5a230a30704ca8b48cd0
- vula e jashtme
- stamles #298294 2026-10-15 16:24:05 UTC
-
v2 15 tetor 2026, 13:23 minor 141 fjalë+20 / −19 fjalë · 140 → 141…15 Tetor, 13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po
24.2%23.4% Jo 72.8% Disi 3.8% Vota total: 312 Votat totale janë unike PS……13:43 A i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 24.2% Jo71%72.8% Disi 3.8% Vota total: 312 Votat totale janë unike PS reagon pas……i mbështesni protestat e dhunshme në vend? Po 24.2% Jo 71% Disi4.8%3.8% Vota total: 312 Votat totale janë unike PS reagon pas protestave të……e dhunshme në vend? Po 24.2% Jo 71% Disi 4.8% Vota total:231312 Votat totale janë unike PS reagon pas protestave të dhunshme: Kush ka……24.2% Jo 71% Disi 4.8% Vota total: 231 Votat totale janë unikeProtestuesit shkatërrojnë bankënPS reagon pas protestave të dhunshme: Kush ka dorë në akte dhune do të përgjigjet para ligjit!…- HTML sha256
- 45522b9806f859343f90edfc7356311194d95cd083d06c429b412d76df6d0e7d · 176675 bajt
- tekst sha256
- 33dfc8ed02537500ea98d70ba92ea3e8c91bc192504e6843173ee00f5db361fe
- ora jonë
- 2026-10-15 13:23:35 UTC
- zinxhiri
- #2 · ad135d0aa0f822b0324a4c5fbbcad1590eedc873a07d8d5b55f52d8c093bebb7
- vula e jashtme
- stamles #297283 2026-10-15 13:31:18 UTC
-
v1 15 tetor 2026, 12:52 initial 140 fjalë
- HTML sha256
- a44c2af8c6b37c6fc97112b3efdee18b3b52c5cc67a0e2aab5c0d5dacbe5978a · 177410 bajt
- tekst sha256
- 279ba6289f706ce1a1871e0c9aafd73c1e32baf8df9c5e740de2da88dfb86412
- ora jonë
- 2026-10-15 12:52:48 UTC
- zinxhiri
- #1 · 7f68177f85f23720d7464ab79487396256b59b4366a769cc4ba15247c19b35ac
- vula e jashtme
- stamles #297068 2026-10-15 12:53:15 UTC
Ngjarjet
| Kur | Çfarë | Detaji |
|---|---|---|
| 16 tetor 2026, 15:39 | edited_material | {"added": ["e", "me", "t\u00eb", "17.3%", "79.2%", "2483", "Dhun\u00eb", "kaos",... |
| 16 tetor 2026, 08:57 | edited_material | {"added": ["17.1%", "79.4%", "3.5%", "1920", "jan\u00eb", "Kush", "urdh\u00ebruesit",... |
| 16 tetor 2026, 04:14 | edited_minor | {"added": ["18.1%", "78.3%", "3.6%", "1562"], "added_count": 4, "changes": [{"hequr":... |
| 16 tetor 2026, 00:25 | edited_material | {"added": ["t\u00eb", "po", "18.4%", "78.2%", "3.4%", "1480", "\u2018Mercenar\u00eb",... |
| 15 tetor 2026, 21:30 | edited_material | {"added": ["e", "Tiran\u00eb", "18.8%", "77.7%", "3.6%", "1349", "\u2018Kemi",... |
| 15 tetor 2026, 19:21 | edited_minor | {"added": ["t\u00eb", "me", "19.8%", "76.5%", "3.7%", "1116", "Shkod\u00ebr/",... |
| 15 tetor 2026, 16:21 | edited_minor | {"added": ["e", "Tiran\u00eb", "i", "20.6%", "75.9%", "3.6%", "759", "Kioska",... |
| 15 tetor 2026, 13:23 | edited_minor | {"added": ["t\u00eb", "23.4%", "72.8%", "3.8%", "312", "PS", "reagon", "pas",... |
| 15 tetor 2026, 12:52 | discovered | {} |
Dëshmitë
HTML-ja ruhet për çdo kapje dhe provon bajtët — ajo, hash-i i saj te zinxhiri dhe vula e kohës janë prova. «Shfleto» e hap ashtu siç u kap, me vijën kohore të versioneve. Certifikata PDF dhe pamja rindërtohen prej saj kur e kërkon dikush: shtyp «Gjenero certifikatën» dhe merri pas pak sekondash. Ruhen deri në kufi; mbi të hiqen ato pa shkarkim prej më gjatë dhe rigjenerohen njësoj kur dikush i hap.
| Versioni | Arkivi | HTML | Pamja | Certifikata PDF |
|---|---|---|---|---|
| v9 | shfleto | origjinali | — | po prodhohet |
| v8 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v7 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v6 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v5 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v4 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v3 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v2 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v1 | shfleto | origjinali | — | po prodhohet |
Pamja dhe dëshmia prodhohen vetvetiu për kapjet e 0 ditëve të
fundit. Për artikujt më të vjetër ato kërkohen — HTML-ja dhe zinxhiri
i hash-eve janë aty gjithmonë, pra prova e ekzistencës nuk varet
prej tyre. Pamja shton se si dukej faqja, dhe për një artikull të vjetër ajo
do të ishte gjithsesi një rindërtim nga kopja jonë.
Një pamje e shënuar «nga kopja jonë» është renderuar nga
HTML-ja që ruajtëm, jo nga rrjeti në çastin e kapjes. Riprodhon kopjen tonë,
jo pamjen e atëhershme — dhe kjo thuhet sepse ngatërrimi i të dyjave do të
ishte pretendim i rremë.