A-527698 · droni.al
Alarm për eksploziv në Kuvend, i njëjti kërcënim në gjykata dhe prokurori - Droni.al
Koha
| Ne e pamë | 19 tetor 2026, 13:09 |
| Portali deklaron | 19 tetor 2026, 09:21 |
Pjesë e një lajmi
Alarm për eksploziv në Kuvend, i njëjti kërcënim në gjykata dhe prokurori - Droni.al
1 media · 1 artikuj
Çdo version i ruajtur me hash-in e vet
Historiku
-
v5 23 tetor 2026, 17:51 minor 129 fjalë+1 / −1 fjalë · 129 → 129…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.499164.527 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- acde9ce69886decaba92e10ff34d9b9014705feb9706654fa4500b21d5815b5f · 142664 bajt
- tekst sha256
- be15b039cf8a04bb526d003f9ec6e6aa4e76363863fd370b2cc7d96c52b82ec2
- ora jonë
- 2026-10-23 17:51:51 UTC
- zinxhiri
- #5 · 11998b4746570c5d33e94cb77dc5801c2e0999ee3861c2c6ba0d733c9b700664
- vula e jashtme
- stamles #361768 2026-10-23 17:59:14 UTC
-
v4 22 tetor 2026, 06:32 minor 129 fjalë+1 / −1 fjalë · 129 → 129…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.473164.499 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- c0d312c68d5c128564e9efcf6719d85b5f3d5f809e29ce71cc0f2978f899c7d1 · 140678 bajt
- tekst sha256
- a50eafd7f320721ceda353089e763d945f29118f3adffb52ad5e255a137891ee
- ora jonë
- 2026-10-22 06:32:16 UTC
- zinxhiri
- #4 · 61fdb605dd42faeb770334e7bfeb8920bb7d4384c0dabfb06d2394b3d6d9f238
- vula e jashtme
- stamles #348632 2026-10-22 06:34:57 UTC
-
v3 20 tetor 2026, 21:59 minor 129 fjalë+1 / −1 fjalë · 129 → 129…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.457164.473 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 08e8e458085d71831dbf915c60c44e26b03682cadcf45d10b72a55bfec7f0a45 · 142414 bajt
- tekst sha256
- c37cfbbdc4cfe4c469030afd47611bdf2ae10434b4f151ba0a8d7e2c3f6d740c
- ora jonë
- 2026-10-20 21:59:40 UTC
- zinxhiri
- #3 · a5e768848780de948e442061b77c005531bc1565f8caa5b037420f3946005094
- vula e jashtme
- stamles #338401 2026-10-20 22:04:07 UTC
-
v2 19 tetor 2026, 23:14 minor 129 fjalë+1 / −1 fjalë · 129 → 129…e ankesës © 2026 Droni.al - Të gjitha të drejtat e rezervuara.
164.423164.457 artikuj gjithsej…- HTML sha256
- 1d54921129a6082bdc85a2b7ea8beacb390724d2fb18bb83aafb56d588585749 · 140639 bajt
- tekst sha256
- 2ae6521140b4c3ce5a80a8d9259f22be8f13b14147799ba5d59341fba008b1ba
- ora jonë
- 2026-10-19 23:14:22 UTC
- zinxhiri
- #2 · 5b3a369d33c4eb5c8364f630b803022d5110df6ad0bdefd37577bb310231dfaa
- vula e jashtme
- stamles #331804 2026-10-19 23:21:16 UTC
-
v1 19 tetor 2026, 13:09 initial 129 fjalë
- HTML sha256
- 97889aaf66c4641049e2d556c506368b70cbf81d24cb9c946ba29a17e522a624 · 141712 bajt
- tekst sha256
- 472d09c150ed891ebd10e1c09a1e914127044f505fea75d42ce9418e83e2ef0b
- ora jonë
- 2026-10-19 13:09:04 UTC
- zinxhiri
- #1 · 8cbacbe4c9bb8c9f76413daf04fe87851352db61ff52dcd188fa8190b63d7353
- vula e jashtme
- stamles #329929 2026-10-19 17:16:50 UTC
Ngjarjet
| Kur | Çfarë | Detaji |
|---|---|---|
| 23 tetor 2026, 17:51 | edited_minor | {"added": ["164.527"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.499", "para": "e... |
| 22 tetor 2026, 06:32 | edited_minor | {"added": ["164.499"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.473", "para": "e... |
| 20 tetor 2026, 21:59 | edited_minor | {"added": ["164.473"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.457", "para": "e... |
| 19 tetor 2026, 23:14 | edited_minor | {"added": ["164.457"], "added_count": 1, "changes": [{"hequr": "164.423", "para": "e... |
| 19 tetor 2026, 13:09 | discovered | {} |
Dëshmitë
HTML-ja ruhet për çdo kapje dhe provon bajtët — ajo, hash-i i saj te zinxhiri dhe vula e kohës janë prova. «Shfleto» e hap ashtu siç u kap, me vijën kohore të versioneve. Certifikata PDF dhe pamja rindërtohen prej saj kur e kërkon dikush: shtyp «Gjenero certifikatën» dhe merri pas pak sekondash. Ruhen deri në kufi; mbi të hiqen ato pa shkarkim prej më gjatë dhe rigjenerohen njësoj kur dikush i hap.
| Versioni | Arkivi | HTML | Pamja | Certifikata PDF |
|---|---|---|---|---|
| v5 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v4 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v3 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v2 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
| v1 | shfleto | origjinali | — | Gjenero certifikatën |
Pamja dhe dëshmia prodhohen vetvetiu për kapjet e 0 ditëve të
fundit. Për artikujt më të vjetër ato kërkohen — HTML-ja dhe zinxhiri
i hash-eve janë aty gjithmonë, pra prova e ekzistencës nuk varet
prej tyre. Pamja shton se si dukej faqja, dhe për një artikull të vjetër ajo
do të ishte gjithsesi një rindërtim nga kopja jonë.
Një pamje e shënuar «nga kopja jonë» është renderuar nga
HTML-ja që ruajtëm, jo nga rrjeti në çastin e kapjes. Riprodhon kopjen tonë,
jo pamjen e atëhershme — dhe kjo thuhet sepse ngatërrimi i të dyjave do të
ishte pretendim i rremë.